KURUMSAL

KURUMSAL

Elteksmak Makine, Mehmet Poslu önderliğinde 1994 yılında faaliyetlerine başlamış ve kurulduğu günden bu yana özellikle tekstil kurutma ve terbiye teknolojileri alanında her geçen gün daha da uzmanlaşarak yoluna devam etmiştir. İkinci neslin katılımıyla da teknik açıdan ilerlemenin yanı sıra kurumsal bağlamda da büyük adımlar atılmış ve gelinen noktada firma tam anlamıyla bir üretim merkezi konumuna ulaşmıştır. Bu sayede, ilk günden bugüne kadar üretilmiş olan tüm makinelerde, hali hazırda sahip olunan yüksek bilgi birikimi ve zamanın teknolojik sistemlerini harmanlayarak, Ar-Ge kültürü ve müşteri odaklı proje yaklaşımını firmanın temel prensibi haline getirmiştir. Elteksmak tarafından üretilen tüm makineler ortak temelde yatan enerji verimliliği ve çevre duyarlılığı ilkeleri ışığında, azami üretim kalitesi ve azami üretim kapasitesi gibi taleplere en doğru şekilde hayat verebilecek biçimde tasarlanmaktadır ve üretilen her bir makine, her biri sıradan bir müşteriden daha çok, büyük Elteksmak ailesinin bir ferdi olan kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır.

Elteksmak Makine, Türkiye’nin batı bölgesinde, Denizli şehrinde yerleşik bulunmaktadır ve bölge başta havlu ve ev tekstili olmak üzere tekstil sektöründe Türkiye’nin önde gelen birçok firmasına ev sahipliği yapmaktadır. 20.000 m2 kapalı olmak üzere toplamda 25.000 m2 alanda yerleşik tesisinde faaliyetlerini sürdürmekte olan Elteksmak Makine büyük tekstil üreticilerinin tam kalbi sayılabilecek bir konumda bulunmanın sunduğu avantajın yanında, Denizli Çardak Havalimanı, İzmir ve Antalya hem hava hem de deniz limanlarına yakın olmanın sunduğu lojistik avantajı ile de yurtiçi / yurtdışı tüm müşterilerine hem teknik anlamda hem de lojistik anlamda en doğru şartları sunabilmektedir.

150 kişilik bir ekibin, satış, satış sonrası servis, üretim aşamalarının tamamında kalite öncelikli anlayışı ile dünya pazarında öncü firmalar arasında kendisine haklı bir yer edinmiş olan Elteksmak Makine, Türk Makineciliği’nin ve Türk Malı kavramının, faaliyette bulunduğu tüm dünya pazarlarında bilinirliğini en üst düzeye çıkarma misyonu ve her aşamada kalite, çevre ve insan sağlığına saygı vizyonu ile her geçen gün daha da büyük adımlarla hedefine ilerlemektedir.